Virtuaalne väikekannel

Loodud meeskond Rakke Robootikud liikmete poolt FLLi projektitöö ning HITSA õpilaskonkursi "Lahe asi" raames.

Juhised

Virtuaalsete keelte all hoidmiseks kasutage klaviatuuri klahve: 2, 3, 4, 5, 6, 7 ja 8. Keelte tõmbamiseks liigutage hiire kursorit üle virtuaalsete keelte.

I astme akordil tuleb katta RA(2), NA(4), LE(6).
IV astme akordis tuleb katta SO(3), MI(5), LE(6).
V astme akordis tuleb katta RA(2), MI(5), JO(7).
II astme akordis tuleb katta SO(3), MI(5), JO(7) SO(3).
VI astme akordis tuleb katta SO(3), NA(4), LE(6) (SO-d siis alati mõlemad).

Nipp: kui sülearvuti hiir ja klaviatuur koostööd teha ei taha, siis ühenda väline hiir ja/või klaviatuur.

Mis?

Loodud virtuaalne kannel võimaldab kõigil, kellel on arvuti ja interneti ühendus, harjutada väikekandle mängu oma vabal ajal.

Miks?

Me valmistasime selle virtuaalse kandle, et lahendada probleemi (väikekannelde puudumine), mis on juba praegu koolides tekkinud seoses riikliku õppekava rakendamisega. Põhikooli esimese kuni kuuenda klassi muusika õppekavas on ette nähtud õpetada väikekannelt. Kandlevõtete harjutamise väljapool koolitundi teeb väga keeruliseks see, et vaid üksikutel on kodus olemas väikekannel. Me arvame, et kandlemängu harjutamise võimaluste puudumist aitab leevendada meie poolt loodud virtuaalne kannel.

Kus?

Rakke Gümnaasiumi õpilaskodus, kus neljapäeviti tegutseb robootikaring.

Mille raames?

Idee selle virtuaalse kandle loomiseks hakkas tekkima peale seda, kui HITSA kuulutas välja üle-eestilise ProgeTiigri tehnoloogiakonkursi „Tuleviku õpperuum 2050!“. Järgmiseks tõukeks oli 2014 aasta First Lego League (FLL) võistlus "Tuleviku klassiruum", kus esitlesime seda kui puhtalt teoreetilist ideed oma meeskonna projektina. Me arvasime, et meie idee sobis väga hästi kokku ka FLL'i teemaga. Tegu on ju ikkagi digitaalse lahendusega füüsilisele probleemile, mis eksisteerib juba tänapäeval ja veelgi võimendub tuleviku klassiruumides. Osaliselt tänu sellele, et meie projekti tunnustati poolfinaalis projekti 2. koha karikaga, otsustasime selle idee realiseerida. Reaalselt töötav variant on valminud HITSA konkursi "Lahe asi" raames ja täieneb veelgi.

Probleemid/Küsimused?

Kui teil juhtub tekkima küsimusi, või äkki sattute mõne vea otsa, siis andke meile sellest teada alloleva vormi kaudu.

Tulevikuplaanid

Me plaanime kannelt tulevikus uuendada, et seda oleks võimalik mängida kasutades ka mobiilseid seadmeid nagu tahvelarvutid ja nutitelefonid. Me loodame sellega hakata tegelema peale koolivaheaja lõppu, sest praegu oleme lihtsalt surmväsinud ja vajame puhkust. Loodame, et olete täpselt samavõrra huvitatud kandle tulevikust kui meie.

Suured tänud Raul Junior Ojamäele (Rakke Gümnaasiumi 5. klass), kes laenas meile 2015 aasta veebruaris oma väikekannelt, et sellest paar pilti teha.